Dünya neden yuvarlak?

Orta dünya hakkındaki sorularınızı burada sorabilir orta dünya hakkında muhabbet edip tartışabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
TulkasTriceps
Gezgin
Gezgin
Irk: Troll
Ülke: Erebor

Dünya neden yuvarlak?

Mesaj gönderen TulkasTriceps »

Tolkienin türkçeye çevirmediği kaynaklarda arda dünyası asla düz değildir olmayacaktırda dediğini biliyoruz ama bu yuvarlakmı yoksa küre mi olduğu sorusunu cevaplamıyor. Bu da numenorun hangi yöne doğru düştüğü konusunda soru işaretleri yaratıyor. ve sorum neden?

peki bu neden tüm insan ırkını cezalandırıyor?Zaten ölümlü yapıp taunt ediliyor (bu yabancı bir terim isteyen gogıllayabilir) insanlar.sonra da açık hapis gibi küçücük bir kıtaya kapatılıyolar ve herkes bilirki orta dünya ardanın en küçük kıtasıdır.bu vaların dünyanın şeklini değiştirmek konusunda ne kadar yersiz olduğunu ıspatlıyor benceki okuyan her insan bu sonuca varabilir sorun okumayanda.düz mantık fikrim bu

konu derin bilgi gerektirdiği için bilgisi olmayan üyeler kaynaklara ulaşacaksa bana yazabilir.ben hepsini okudum nokta
hobi olarak armored combat league sporuyla ve etkinlikleriyle uğraşıyorum.başarılı bir kılıç kullanıcısı sayılırım.ve tulkas hayranıyım.saç rengi olarak olmasada bedensel ve karakteristik olarak kendime en yakın hissettiğim orta dünya karakteridir.
Rohirrim
Gezgin
Gezgin
Irk: İnsan
Ülke: Rohan

Re: Dünya neden yuvarlak?

Mesaj gönderen Rohirrim »

Peki neden elips aklınıza gelmedi, dar kapsamlı düşünüyorsunuz.
Çiğ Köfte yemeliyim
Gezgin
Gezgin
Irk: İnsan
Ülke: Gondor

Re: Dünya neden yuvarlak?

Mesaj gönderen Çiğ Köfte yemeliyim »

Ben orta dünyanın bir çiğ köfte şeklinde olduğunu okumuştum bir yerde. zaten çiğ köfte sevgim de oradan geliyor.

“Elrondun Divanı” sayfasına dön