Oyuna genel bakış

Lord of the rings the return of the king oyunu hakkında her şey.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Círdan
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 300
Kayıt: Pzr Şub 07, 2021 3:47 am
Konum: Falas
Irk: Elf
Ülke: Lindon

Oyuna genel bakış

Mesaj gönderen Círdan »

Yüzük kardeşliğinin son yolculuğuna çıkıyoruz. Yüzüğü yok etmeye, Mordor’un derinliklerine gidiyoruz. Hadi ne duruyorsunuz....

Helm’s Deep

Yolculuğa ak Gandalf ile başlıyoruz. Başladığınız anda biraz Orc katledin. Ardından Legolas kalenin üzerinden bağırıp yardım isteyecek, hemen merdiven ile yukarıya çıkın ve değneğinizi kullanarak sağ tarafta ok atan Orc’ları öldürün. Ardından Aragorn aşağıdan yardım isteyecek, hemen atılan halattan aşağıya inin. Yapmanız gereken, mancınıkları kullanrak kalenin köprüsünde ilerleyen Orc’ları havaya uçurmak. En son mancınığı da kullanınca körüdeki patlayıcı havaya uçacak ve bölüm bitecek

The Road To Isengard

Koşmaya başlayın, yoldaki tekerlekli, taşıma araçlarında bulunan uzaktan ateş ederek patlatın (shift+sol mouse). Böylece etraftaki Orc’lar havaya uçacak. Chekpoint’in olduğu yerde 60-70 Orc öldürdükten sonra, açılan yoldan devam edin. Diğer Chekpoint’e geldiğiniz zaman ise, sağdaki kulelerin altındaki patlayıcıları patlatın. Hepsini yok edince köprüden geçip sağa doğru ilerleyin. Aşağıya inip ağaca yardım edin. Karşıdaki okcuları vururkrn biryandan da arkanızdan gelen Orc’ları temizleyin. Sonunda baraj yıkılacak.

The Path Of Dead

Patikayı takip edin, canlanan iskeletlere hiç fırsat vermeyin. Yere düştükleri zaman kılıcı saplayın (space). Karşınıza bir köprü çıkacak. Sağ taraftaki kolu kullanarak köprüyü indirip karşıya geçin (karşıdaki okculara “shift+sol mouse” ile ok atın). Patikayı takip edin. Merdivenden yıkarıya çıkar çıkmaz yolunuz kapanacak. Bütün iskeletleri ve kaptan iskeleti öldürdükten sonra yol açılacak. Koşamay devam edin. Bu sefer karşınıza kalkanlı iskletler çıkacak. Önce mouse’un sağ tuşu ile kalkanlarını kırın, ardından öldürün ve heykeli kullanarak köprü oluşturun. Kapı kapalı telaşa gerek yok, soldaki patikayı takip edip sağ tarafa geçin. Kolu kullanarak kapıyı açın. Son köprüye geleceksiniz. Hızla ilerleyin, köprünün ortasına geldiğniz zaman, arkanız ve önünüz kapanacak. Bütü iskeletleri öldürünce yolunuz açılacak.

Not: Okluların çıktığı ekranda, soldan giderseniz karşınıza 6 kalkanlı iskelet çıkacak. Bunların dördünü hemen sağ tarafta yukarda bulanan bir kayayı aşağıya iterek temizleyebilirsiniz.

Escape From Osgilath

Şimdi Hobbit’leri kontrol edeceğiz. Filmden sahneler izledikten sonra, koşarak olay yerinden uzaklaşın. Merdivenleri çıkınca Nazgul gelecek, olabildiğince duraksamadan koşarak merdivenden aşağıya inin. İnebildiğiniz kadar inin. Meydanlığa geleceksiniz. Sağa devam edin. Duraksamadan merdivenleri çıkın ve odaya girin. Burdan soldaki çıkıntılardan yukarıya çıkın (eğer elf pelerinin datın almışsanız burada görünmez olmak işinine yarayacak). Sola devam edip balkondaki merdivenden tırmanın. Nazgul yine gelecek. Hızlı bir şekilde ilerleyip merdivenden inin. Koşarak üst kata çıkın ve gong’u aşağıya itin. Gon yuvarlanıp tahtaları kıracak. Açılan geçitten ilerleyin. Yien Nazgul gelecek, hızlı bir şekilde ilerleyip merdivenden aşağıya inin. İkinci merdivenden de indikten sonra kendinizi kanalizasyonda bulacaksınız. Devam durmak yok, birazdan kapalı bir demir kapı ile karşılacaksınız. Sağdaki kolu kullanarak kapıyı açın.

The King Of Dead

Evet sinirden çatlayacağınız bir bölüm. Burada oyunu bırakmak isteyebilirsiniz. Çok zorlu bir düşman, iyi bir savunma yaparak ve combolaru kullanarak onu yok edin. Tabii çıkarttığı yardımcıları da başka bir dert. Ölüler kralı yok olduktan sonra herşey yıkılmaya başlayacak.Arkanıza bakmadan koşmaya başlayın. Kapıya geldiğniz zaman, heykel köprüsünden biraz ilerleyip geriye çekilin. Okunuzu çıkarıp ilerde çıkan onlarca oku ortadan kaldırın. Fakat biraz acele edin, çünkü taşlar yağmaya başlayacak. Durakasamadan koşup sizi engelemeye çalışan iskeletleri ortadan bölün. Sonunda başarıp bu lanetli yerden kurtuklacaksınız.

Minas Tirith- Top Of The Wall

Hemen kaleye dayatılan merdivenleri aşağıya atın (option bölümünde, control sekmesindeki “phisical attack” tuşu). Bir sola sağa durmadan koşmanız gerekecek. Bunun için sağ üst köşedeki haritadan gözlerinizi ayırmayın. Kaleye dayatılan merdivenlerin yeri kırmızı noktalarla belirtilecek. Koşuşturma sırasında taşta yapılmış asker taşıyıcılar gelmeye başlayacak. Onları asanızı kullanarak mavi ateş atarak yıkın. Bu şekilde devam ederken bir asker taşıyıcı hiç farkettirmeden kaleye asker bırakmaya başlayacak. Hemen koşarak o yöne gidin ve onu yıkın. Saruman’ın ordusu hiç vaz geçer mi, bu sefer de ana kapıyı zorluyorlar. Hemen aşağıya inin.

The Southern Gate

Artık cd’yi kırma vakti geldi sanırım. Sinirlerim alt üst oldu, ama yüzüğü yok etmem lazım. Kaleye gireceğiz ama nasıl? Sol taraftaki mancınıkları kullanarak sağ taraftaki kuleyi yıkın. Böylece kule yıkılacak ve siz ordaki merdivenden yukarıya çıkabileeceksiniz. Yukarıya çıktığınız zaman büyük Orc’ oklarınız ile ona yaklşamadan öldürün. Ardından sağdan soldan gelenleri yere yığın. O ne? bir fil, hem de okcu taşıyor. Hemen okunuzu çekin ve okcuları yok edin. Böylece fil yere yığılacak. Fil’i de öldürdükten sonra kolu çekerek kapıyı açın. Kapı açılır açılmaz bir kaç Orc yolunuzu kesmek için kapının önünde beklemeye gelecek .Siz de hemen ordakki lac dolu kazannı üzerlerine boşaltın. Onları kavurunca aşağıya inin.

Shelob’s Lair

İşte sonunda o büyük örümceği görebileceğiz. Bilmeniz gereken duvardaki meşaleleri kullanarak yolunuzu kesen üçük örümcekleri korkutup, ağları yakabileceğinizdir. Orc’ları bulduğunuz zaman onlara görünmeden soldan ilerleyin. Birazdan Orc ve örümceklerin yan yana beklediğini göreceksiniz. Hemen duvardaki meşaleyi alın ve tavanda asılı olan yeme fırlatın. Yem yanıp düşecek ve onları öldürecek. Yolunuza devam edip köprüye gelin. Sağ tarafınızdaki patikadan yukarıya çıkıp taşları Orc’ların kafasına dökün. Yolumuz temizlendi. Geçmeye çalışırken bu sefer örümcekler gelecek. Hemen geriye kaçıp onlar üzerinize gelirken sağ taraftaki yağ dolu kazanı yere boşaltın. Yolunuz açık , giderek yaklaşıyoruz. Yerler örümceklerle dolu. Sağdaki yoldan giderek yukarıya çıkın ve burdaki meşaleyi ağa atın. Ağ yanıp yok olacak. Geriye dönüp meşaleleri kullnarak örümcekleri korkutup yolunuzu açın.Yanan ağın deliğinden devam edin. İşte Shelob, allah ellerinize zarar vermesin. Ne diyeyim.

Pelennor Fields

Tam savaşın ortasındayız, Önce 60 kişi öldürmemiz lazım. Ardından gelen filleri yere yıkmamız lazım. Bunun için fillerin geldiği yönlere dikkat etmelisiniz. Ekranın sağından geliyorsa bir taraf solundan geliyorsa diğer tarafa geçmeniz gerek. İlk ifili oklarla ve mancınıkla yere yığın. Hmen arkasına başka bir fil gelecek, soldaki son mancınığın yanında aşağıya inip karşıya geçin ve gelen diğer ayni şekilde yere yığın. Ama Saorun rahay durur mu, hemen Nazgul devreye giriyor. Sol tarafa koşun ve oklarla onu kaçırın. Bir fil daha yola çıkıyor, onu yok etmek için karşıya geçeceksiniz. Geçmeye çalışırken Nazgul tekrar geliyor. Bir sola bir sağa bir o tarafa bir bu tarafa koşup filleri yığacak ve Nazgul’u kaçıracaksınız. Eğer bunlardan birini yapamazsanın Merry ve kraliçe ölür ve bölüme baştan başlamak zorunda kalırsınız. Dişinizi sıkıp biraz azmedince Nazgul ölecek.

Minas Tirith- Courtyard

Eliniz altında muhteşem Gandalf. Yapmanız gerek Gandalf’ın yetenklerini en iyi şekilde kullanıp toplam 200 insan kurtarmak.

The Black Gate

Zorlu bir duelloya hazır olun. Çok dikkatli olmalısınız rakip gerçekten çok dişli. İyi bir savunma ve ataklat ile bu bitirin. Ohh yendin diyemeden kapı açılacak ve bir ordu üzerinize çullanacak. Gandalf, Gimli ve Legolas’ı korumanız gerek, ekranın üzst kısmında onların resimleri belierecek. Kim saldırıya uğrarsa ona koşup yardım etmeniz gerek. Aksi takdirde bu üçünden biri ölürse bölüme baştan başlamak zorunda kalacaksınız. Onları iyice koruduktan sonra 3 adet yüzük arayıcısı ile karşı karşıya kalacaksınız. Zayıf noktaları ateş. Bunun için ucu kızgın mızrakları ve lav dolu kazanları kullanarak onları zayıflatabilirsiniz.

Cirith Ungol

Frodo’yu kurtarmamız gerek. Soldaki kolu çekerek köprüyü indirin. İlerleyin, birazdan Orc’larla dolu bir odaya geleceksiniz. Eğer Elf pelerinin aldıysanız görünmez olup burdan görünmeden geçebilirsiniz. Eğer almadıysanız hızlı bir şekilde soldaki kapıdan girin. Bir Orc’larla kaynayan oda, soldaki merdevinleri çıkıp balkona gelin ve aşağıdakilerin üstüne lavları boşalttıktan sonra bir kat daha yukarı çıkıp ipi kesin (“e” tuşu). Aşağıya inip büyük ana kapıdan girin ve sola devam edin (Sam’e göre sol). Soldaki kolu kullanarak kolu indirin. Yukarıya çıkıp soldaki varilleri aşağıya itin. Daha sonra sağ taraftaki mancınığı kullanarak kuleyi vurun. Artık kaleye girebilirisinz. Hoplayan zıplayan bir ok. Önce sağ sol kenardaki mızrakları kullanrak onu kendinden geçirmelisiniz. Aksi takdirde enerji barı ortaya çıkmaz ve siz vurduğunuz zaman canı azalmaz. Mızrakları savurup onu sarsın ve hemen kılıç darbelerinizi inidirn. Dayanamayıp ölecek.

The Crack Of Doom
Sonunda Frodo kontrolümüze geçti. Tek yapmanız gereken; Gollum kenara gçip dengesini kaybedince onu itmek (optionda “phsical attack”) ve ardından öldürcü darbeyi indirmek (option “killing move”). Böylece canı yancak ve aşağıya düşüp tekrar çıkacak. Siz de aynı şekilde devam edip ounun canını yakıp aşağıya atacaksınız. Bu şekilde devam edip onu sonsuza dek aşağıya atın.
Tebrikler yüzüğü yok ettiniz...
Resim
Cevapla

“Lord Of The Rings The Return Of The King” sayfasına dön