Hurinin çocukları kitabı hakkında genel bilgiler

Hurinin çocukları kitabı hakkında her şey.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Glorfindel
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 273
Kayıt: Pzr Şub 07, 2021 3:47 am
Konum: Gondolin
Irk: Elf
Ülke: Rivendell

Hurinin çocukları kitabı hakkında genel bilgiler

Mesaj gönderen Glorfindel »

Resim
Húrin'in Çocukları (The Children of Húrin) J.R.R. Tolkien tarafından başlatılan Büyük Masalların ilkidir. 1918'de Tolkien tarafından yazılmaya başlanan ve otuz yıldan daha uzun sürede oluşturulan notlarının oğlu Christopher tarafından derlenip düzenlenmesi ile 2007 yılında bir kereliğine yayımlanmıştır.
Húrin 'in oğlu Túrin Turambar 'ın ve kız kardeşi Niënor 'ın, kadere karşı mücadelelerinin (ve Húrin'in akrabalarına okunan lanetlerin) hikayelerinin ve anneleri Morwen 'de dahil olmak üzere yaşamlarının trajik sonlarının genişletilmiş bir açıklamasıdır. Bu nedenle, Tolkien'in eserlerinin en karanlık örneğidir. Yüksek Fantazi türünü renksiz veya gerçekten de "senden daha kutsal" olarak görmezden gelmeye karşı yapılan tartışmaların en önemlisidir. Kahraman yanlışlıkla arkadaşlarını öldürmeye ve kız kardeşine aşık olmaya mahkum olmasına rağmen, iyiliğe çaba göstermektedir. Túrin, romanda olayların sona ermesine kadar, kendinden nefret etmenin yanı sıra üzüntüyle de savaşır.
"Glorfindel uzun ve dikti; saçları altın gibi parlıyordu, yüzü adil ve genç, korkusuz ve neşe doluydu; gözleri parlak ve temizdi, sesi müzik gibiydi; kaşının üzerinde bilgelik belirgindi ve eli güçlüydü. İlkdoğanların en güçlülerindendir. Bir Elf Beyi’dir Glorfindel; prensler yetiştiren bir soydan gelir.”
Cevapla

“Hurinin Çocukları” sayfasına dön