The hobbit beş ordunun savaşı filmi hakkında genel bilgiler

The hobbit beş ordunun savaşı filmi hakkında her şey.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Glorfindel
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 273
Kayıt: Pzr Şub 07, 2021 3:47 am
Konum: Gondolin
Irk: Elf
Ülke: Rivendell

The hobbit beş ordunun savaşı filmi hakkında genel bilgiler

Mesaj gönderen Glorfindel »

Resim
Hobbit: Beş Ordunun Savaşı, 2014 epik fantastik macera filmi ve Hobbit film üçlemesinin üçlemenin en kısası olan 2 saat 44 dakikalıküçüncü ve son taksitidir. Selefleri gibi Hobbit: Beklenmedik Yolculuk ve Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları gibi filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini , Yüzüklerin Efendisi üçlemesinide yöneten Peter Jackson üstlendi. Film, piyasaya sürülecek altıncı ve son Orta Dünya film uyarlaması ve kronolojik olarak üçüncü.

Çekimler öncelikle Yeni Zelanda'da gerçekleşti . Bu yıldız Martin Freeman Bilbo Baggins olarak, Ian McKellen Gandalf Gray gibi Benedict Cumberbatch Smaug olarak ve Necromancer ve Richard Armitage Thorin Meşekalkan'ın olarak.

Film ile başlar Smaug Göl-kenti 'ın saldırı ve ejderhanın ölümü ile devam Dol Guldur Saldırı , Beş Ordu Savaşı'nda ve dönüş yolculuğunda.

28 Şubat 2013'te, film için Aralık ayında yeni bir çıkış tarihi doğrulandı ve Peter Jackson'ın önceki Orta Dünya filmleri The Lord of the Rings ve The Hobbit'in ilk iki filminin çıkış tarihlerini yansıtıyordu . Film, 12 Aralık 2014'te Birleşik Krallık'ta ve Avrupa'daki diğer ülkelerde (örn. Avusturya) ve 17 Aralık'ta Amerika Birleşik Devletleri'nde gösterime girdi. [1] Film, dünya çapında 956 milyon doların üzerinde hasılatla büyük bir gişe başarısı oldu.
"Glorfindel uzun ve dikti; saçları altın gibi parlıyordu, yüzü adil ve genç, korkusuz ve neşe doluydu; gözleri parlak ve temizdi, sesi müzik gibiydi; kaşının üzerinde bilgelik belirgindi ve eli güçlüydü. İlkdoğanların en güçlülerindendir. Bir Elf Beyi’dir Glorfindel; prensler yetiştiren bir soydan gelir.”
Cevapla

“The Hobbit Beş Ordunun Savaşı” sayfasına dön