Filmin gişe başarısı

The hobbit beş ordunun savaşı filmi hakkında her şey.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Glorfindel
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 273
Kayıt: Pzr Şub 07, 2021 3:47 am
Konum: Gondolin
Irk: Elf
Ülke: Rivendell

Filmin gişe başarısı

Mesaj gönderen Glorfindel »

Filmin dünya prömiyeri 1 Aralık 2014'te Londra , Leicester Square'de gerçekleşti . Oyuncuların çoğu oradaydı ve etkinliğin çok iyi gittiği bildirildi. Film, katılımcılar tarafından iyi karşılandı ve birçok eleştirmen filmin görsellerini, oyunculuğunu ve aksiyon sekanslarını övdü, bazıları da filmin kısa uzunluğu hakkında eleştirilerini dile getirdi.

Mali olarak, film bir başarıydı, Kuzey Amerika'da 255 milyondan fazla ve yurtdışında 700 milyon başka bir toplamda 956 milyon ABD dolarını aştı.

Kritik olarak, film daha az beğenildi ve birçok eleştirmen filmin olay örgüsü ve ilerleme hızı açısından algılanan eksikliklerinden şikayet etti. Filmin şu anki Rotten Tomatoes puanı 252 incelemeye göre% 59.
"Glorfindel uzun ve dikti; saçları altın gibi parlıyordu, yüzü adil ve genç, korkusuz ve neşe doluydu; gözleri parlak ve temizdi, sesi müzik gibiydi; kaşının üzerinde bilgelik belirgindi ve eli güçlüydü. İlkdoğanların en güçlülerindendir. Bir Elf Beyi’dir Glorfindel; prensler yetiştiren bir soydan gelir.”
Cevapla

“The Hobbit Beş Ordunun Savaşı” sayfasına dön