Genişletilmiş versiyon

The hobbit beklenmedik yolculuk filmi hakkında her şey.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Glorfindel
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 273
Kayıt: Pzr Şub 07, 2021 3:47 am
Konum: Gondolin
Irk: Elf
Ülke: Rivendell

Genişletilmiş versiyon

Mesaj gönderen Glorfindel »

The Hobbit: An Unexpected Journey'in genişletilmiş baskısı dijital indirmeler için 22 Ekim 2013'te ve basılı kopyalar için 5 Kasım 2013'te yayınlandı. Şu sahneleri içerir:

Giriş. Elvenking Thranduil fazla ekran zamanı verilir. Thrain, Thranduil'e bir mücevher sandığı göstermesi için bir cüceyi işaret ederken tahta yaklaştı. Thranduil büyülenmiş gibi görünüp ona ulaşırken cüce kapağı kapatır. Bard'ın atası Girion'a ekran süresi verilir. Ejderhanın Dale'e saldırısı sırasında Smaug'u vurmaya çalışırken Rüzgar Mızrağı'nın arkasında görülüyor.
Bilbo'nun kendisi ile tanışması. Genç bir hobbit çocuğun koşarak Gandalf'a gelip onunla oynadığı bir geri dönüş. Annesi Belladonna onun peşinden koşar ve Gandalf'ı eski bir dost olarak kabul eder.
Bilbo, ön bankta Gandalf ile tanıştıktan sonra, Gandalf'ın ortalıkta olmadığından emin olmak için şüpheli bir şekilde her yere bakarken, Hobbiton'dan akşam yemeği satın alır.
Kili, Ayrıkvadi'deki dişi bir Elf'e bakar ve ona göz kırpıyor. Dwalin onu görür ve Kili bahaneler yaratmaya başlar. Bahanelerinden birinde, yanlışlıkla başka bir erkek Elf'e dişi diyor ve Dwalin onu düzeltir. Cücelerin geri kalanı, Kili'nin utancına çok gülüyor.
Yemek yerken Nori ve Oin, Elf müzisyenlerinin çaldığı şarkıdan şikayet ediyor. Bofur bir platforma tırmanır ve şarkı söylemeye başlar. Diğer cüceler katılır ve etrafa yiyecek atmaya başlar. Elrond ve Lindir, cücelerin aktivitelerine şaşırmış ve öfkeli görünüyorlar çünkü cüceler Elrond, Lindir ve Bofur'a meyve atmaya başlıyor ama bu konuda hiçbir şey söylemiyorlar. (Ayrıca meyvelerden 2'si Elrond'a neredeyse vuruldu ve meyvelerden 1'i Lindir yakınlarındaki heykeli vurdu.)
Bilbo gündüzleri Ayrıkvadi'de dolaşıyor. Belli bir resim dikkatini çekmeden önce Narsil'in parçalarını tutan heykele yaklaşır . Resim, Isildur'u Sauron'un elinden Tek Yüzüğü kesmek üzere tasvir ediyor . Bilbo, özellikle Sauron'un elindeki Tek Yüzük ile ilgileniyor.
Ayrıkvadi'de Bilbo ve Elrond arasında bir konuşma. Elrond ayrıca isterse Bilbo'nun Ayrıkvadi'de kalmasını da memnuniyetle karşılar.
Lindir, cücelerin davranışlarından Elrond'a şikayet eder. Onları büyük bir çeşmede yüzerken bulurlar.
Gandalf ve Elrond, Thorin ve Şirket'in arayışını daha ayrıntılı olarak tartışır. Elrond, hem büyükbabası hem de babası deliliğe yenik düştüğü için Thorin'e olan endişesini bizzat dile getiriyor. Bilbo ve Thorin bu konuşmaya kulak misafiri olur.
Beyaz Konsey'de Gandalf, bir zamanlar Thorin'in babasına ait olan Güç Yüzüğü'nün gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğu gerçeğini gündeme getirir. Saruman, tek yüzüğün uzun zaman önce kaybolduğuna inandığı için hiçbir faydası olmayacağı için bunu reddediyor.
Goblin kralından yeni bir şarkı ve daha uzun sorgulama.
"Glorfindel uzun ve dikti; saçları altın gibi parlıyordu, yüzü adil ve genç, korkusuz ve neşe doluydu; gözleri parlak ve temizdi, sesi müzik gibiydi; kaşının üzerinde bilgelik belirgindi ve eli güçlüydü. İlkdoğanların en güçlülerindendir. Bir Elf Beyi’dir Glorfindel; prensler yetiştiren bir soydan gelir.”
Cevapla

“The Hobbit Beklenmedik Yolculuk” sayfasına dön