Yüzüklerin efendisi kralın dönüşü filmi hakkında genel bilgiler

Yüzüklerin efendisi kralın dönüşü filmi hakkında her şey.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Glorfindel
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 273
Kayıt: Pzr Şub 07, 2021 3:47 am
Konum: Gondolin
Irk: Elf
Ülke: Rivendell

Yüzüklerin efendisi kralın dönüşü filmi hakkında genel bilgiler

Mesaj gönderen Glorfindel »

Resim
Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü üçüncü ve son filmi Yüzüklerin Efendisi üçlemesi, yönettiği Peter Jackson ve dayalı JRR Tolkien'in 'ın Yüzüklerin Efendisi .

Film, dünya çapında sinema tarihinin en çok hasılat yapan filmlerinden biridir. Film, 2004 Oscar töreninde En İyi Film dahil 11 Akademi Ödülü kazandı, Ben-Hur ve Titanic ile alınan çoğu akademi ödülü için dünya rekorunu paylaştı ve aynı zamanda En İyi Film ödülünü alan ilk fantastik film oldu .

İlk iki film Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği ve Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'dir , ancak üçüncü filmin hikayesi İki Kule kitabının bölümündeki sonraki olayları ve The Kralın Dönüşü . Önceki iki film gibi, The Return of the King , dünya çapında 1.119 milyar doların üzerinde hasılatla büyük bir gişe başarısıydı, altı film arasında en yüksek hasılat yapan Orta Dünya filmi ve tüm zamanların en yüksek hasılat yapan ikinci filmi oldu. serbest bırakılma zamanı ( Titanic'in arkasında ). Aynı zamanda 2003 yılının en yüksek hasılat yapan filmiydi ve New Line Cinema içinbir bütün olarak. Film, yayınlanacak üçüncü Orta Dünya film uyarlaması ve kronolojik olarak altıncı ve son filmdir.
"Glorfindel uzun ve dikti; saçları altın gibi parlıyordu, yüzü adil ve genç, korkusuz ve neşe doluydu; gözleri parlak ve temizdi, sesi müzik gibiydi; kaşının üzerinde bilgelik belirgindi ve eli güçlüydü. İlkdoğanların en güçlülerindendir. Bir Elf Beyi’dir Glorfindel; prensler yetiştiren bir soydan gelir.”
KırmızıBeyazSS
Gezgin
Gezgin
Mesajlar: 21
Kayıt: Sal May 25, 2021 10:59 am
Irk: Hobbit
Ülke: Gondor

Re: Yüzüklerin efendisi kralın dönüşü filmi hakkında genel bilgiler

Mesaj gönderen KırmızıBeyazSS »

Harika bir film ya
Cevapla

“Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü” sayfasına dön