Genişletilmiş versiyon

Yüzüklerin efendisi iki kule filmi hakkında her şey.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Glorfindel
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 273
Kayıt: Pzr Şub 07, 2021 3:47 am
Konum: Gondolin
Irk: Elf
Ülke: Rivendell

Genişletilmiş versiyon

Mesaj gönderen Glorfindel »

Genişletilmiş baskı
Filmin 45 dakikalık ek materyal içeren genişletilmiş versiyonu 18 Kasım 2003 tarihinde toplam 222 dakika (3 saat, 40 dakika) ile DVD olarak yayınlandı. Ek sahnelerden biri, teatral versiyonda yer almayan Sean Bean ve John Noble, Boromir ve Faramir kardeşlerin babaları Denethor ile birlikte görüldüğü bir geri dönüşte yer alıyor . Bu, ekip ve aktörler tarafından dört sesli yorum da dahil olmak üzere disk 1 ve 2'deki film ve 3 ve 4 numaralı disklerde " Yolculuk Devam Ediyor " ve " Yolculuk Devam Ediyor " başlıklı kapsamlı belgeseller ve bonus materyaller içeren 4 diskli bir DVD setinde mevcuttur . Orta Dünya Savaşı Başlıyor ".

Aralık 2003'te, The Fellowship of the Ring ve The Two Towers'ın genişletilmiş sürümlerinin arka arkaya sınırlı sayıda sinemalarda yayınlanması ve ardından The Return of the King'in toplamda 10 saat 30 dakikalık prömiyerleri vardı .
"Glorfindel uzun ve dikti; saçları altın gibi parlıyordu, yüzü adil ve genç, korkusuz ve neşe doluydu; gözleri parlak ve temizdi, sesi müzik gibiydi; kaşının üzerinde bilgelik belirgindi ve eli güçlüydü. İlkdoğanların en güçlülerindendir. Bir Elf Beyi’dir Glorfindel; prensler yetiştiren bir soydan gelir.”
Cevapla

“Yüzüklerin Efendisi İki Kule” sayfasına dön