Yüzüklerin efendisi yüzük kardeşliği filmi hakkında genel bilgiler

Yüzüklerin efendisi yüzük kardeşliği filmi hakkında her şey.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Glorfindel
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 273
Kayıt: Pzr Şub 07, 2021 3:47 am
Konum: Gondolin
Irk: Elf
Ülke: Rivendell

Yüzüklerin efendisi yüzük kardeşliği filmi hakkında genel bilgiler

Mesaj gönderen Glorfindel »

Resim
Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, Peter Jackson tarafından yönetilen fantastik bir macera filmidir. JRR Tolkien'in en çok satan romanına dayanan Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ilk bölümüdür. Film,Hüküm Dağı'nın ateşlerinde Tek Yüzüğü yok etmek için sekiz arkadaşla birlikte bir yolculuğa çıkangenç hobbit Frodo Baggins'in hikayesini anlatıyor.

Senaryo ilk olarak 1997'de Fran Walsh , Philippa Boyens ve Peter Jackson tarafından başlatıldı ve sonunda Yeni Zelanda'da çekimleriyle birlikte tamamlanmaya başladı . Filmin yaklaşık 180 milyon ABD doları tutarında bir bütçesi vardı, ana çekimleri 14 ay sürdü ve post prodüksiyon bundan çok sonra da devam etti. Aynı zamanda dünya çapında 871 milyon doları aşan büyük bir gişe başarısıydı ve vizyona girdiği sırada tüm zamanların en çok hasılat yapan beşinci filmi oldu ( Titanic , Harry Potter ve Felsefe Taşı , Star Wars: Bölüm I - The Phantom'un arkasında) Tehdit ve Jurassic Park ). 2011'in yeniden piyasaya sürülmesinden sonraLion King ve Finding Nemo'nun 2012'de yeniden piyasaya sürülmesi , şu anda tüm zamanların en yüksek hasılat yapan 68. filmi.

Film, piyasaya sürülen ilk Orta Dünya film uyarlaması ve Orta Dünya kronolojisinde dördüncü.
"Glorfindel uzun ve dikti; saçları altın gibi parlıyordu, yüzü adil ve genç, korkusuz ve neşe doluydu; gözleri parlak ve temizdi, sesi müzik gibiydi; kaşının üzerinde bilgelik belirgindi ve eli güçlüydü. İlkdoğanların en güçlülerindendir. Bir Elf Beyi’dir Glorfindel; prensler yetiştiren bir soydan gelir.”
Cevapla

“Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği” sayfasına dön